• 🇵🇱Szkoła do hymnu 🇵🇱

• Po raz piąty w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbyła się akcja "Szkoła do hymnu". Mazurka Dąbrowskiego uczniowie, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz pracownicy szkoły odśpiewali w dniu dzisiejszym o godzinie 11:11.

Organizatorem akcji "Szkoła do hymnu" jest Ministerstwo Edukacji i Nauki. Odbywa się ona po raz piąty. W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o godzinie 11:11 Mazurek Dąbrowskiego śpiewany jest w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także placówkach polonijnych.

• Święto Niepodległości - uroczysta akademia

• "11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków - Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata".

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Moniki Guby oraz Jowity Kołodziejek.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu.

Nasza akademia była lekcją patriotyzmu, nauką skierowaną do dzieci, młodzieży jak i dorosłych, jak być patriotą w dzisiejszych czasach.

Na koniec uroczystości dzieci z klas I-III odśpiewały piosenki patriotyczne.

• Dzień Dyni 🎃

• Dnia 4 listopada zorganizowano w naszej szkole Święto Dyni, które było efektem ogłoszonego przez Radę Rodziców konkursu z okazji tego święta. Zadaniem dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniów klas I-VIII było, wraz z wychowawcą oraz rodzicami, ozdobić sale zgodnie z tematem przewodnim, ułożyć wiersz oraz przygotować przebranie. Tego dnia każdy uczeń miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje – trudno sobie wyobrazić lepszy początek tego wesołego dnia :) Była to też znakomita okazja, aby dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa.

Uczniowie oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych poznawali różnorodność dyń, próbowali dyniowych smakołyków, poznawali jej właściwości i wykonywali prace plastyczne na jej temat.

Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością, pomysłowością oraz ogromnym zaangażowaniem. Wszystkim dzieciom z oddziałów przedszkolnych, uczniom, wychowawcom oraz rodzicom należą się wielkie brawa 👏👏.

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostały wyniki oraz przekazane przez przedstawicieli RR nagrody dla zwycięzców:

- Oddziały przedszkolne:

I miejsce: 5,6 latki;

- klasy I-III:

I miejsce: ex aequo klasa IIa oraz IIb;

- klasy IV-VIII:

I miejsce: klasa IV.

Gratulujemy zwycięzcom 👏

• Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym 🏓

• Dyrektor Szkoły Podstawowej w Tychnowach, Maciej Manowski przywitał uczestników eliminacji gminnych w ramach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w drużynowym 🏓tenisie stołowym🏓.

Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Zittermnn, Konrad Stanisławczyk, Oskar Bojanowski, Filip Kopowski, Fabian Przeliński, Oliwier Belka, Olaf Rybarczyk oraz Patryk Wojtaś.

Gratulujemy zwycięzcom 👏👏👏