• Obchody Święta Szkoły - Nasza Szkoła ma już 78 lat!!!

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Święto Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach.

Uroczysty dzień rozpoczęliśmy spotkaniem uczniów wraz z wychowawcami w klasach, podczas którego poprzez wspomnienia i zapisy z kart historii przybliżona została uczniom sylwetka patrona naszej szkoły, Pani Marii Kotlarz.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Święta Szkoły.

• Nakrętki dla Zuzanny ❤️

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się do akcji „Nakrętki dla Zuzanny”. Uzbierane nakrętki można przynosić do szkoły, do koordynatora pani Marty Kawiak lub zostawiać w dyżurce lub w świetlicy szkolnej z informacją od kogo nakrętki pochodzą.

• Międzynarodowy Dzień Kropki 🔴🔵⚫

• 15 września nasze przedszkolaki wraz z wychowawczyniami wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Kropki.

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania.

Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami.

Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.

Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy

Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się też przy piosenkach o kropce i braliśmy udział w różnych zabawach ruchowych oraz stworzyliśmy wiele, pięknych prac plastycznych.

BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE 🙂

• Dzień Przedszkolaka 2023 🎈👦👧

• Dnia 20 września 2023 roku w naszych oddziałach przedszkolnych już od rana dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach i tańcach. Wiele atrakcji czekało na przedszkolaków w ogrodzie przedszkolnym: zabawy z chustą animacyjną, malowanie na folii. Nie zabrakło uśmiechu, radości oraz słodkiego poczęstunku

• Nakrętki dla Fabiana ❤️

• Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do włączenia się do akcji „Nakrętki dla Fabiana”. Uzbierane nakrętki można przynosić do szkoły, do koordynatora pani Marty Kawiak lub zostawiać w dyżurce lub w świetlicy szkolnej z informacją od kogo nakrętki pochodzą.

Dziękujemy!

Zachęcamy wszystkich uczniów oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami do udziału drugiej edycji szkolnego konkursu COOKIE RUN, czyli ciasteczkowe bieganie z okazji Święta Szkoły. Bieg po ciacho to połączenie zaplanowanych  we wrześniu 2023 roku biegów przełajowych z konkursem kulinarnym. Jeśli chcesz, by to właśnie Twój przepis na najprostsze i najsmaczniejsze COOKIE RUN wygrał, wystarczy, że do dnia 25 września 2023r. do godziny 9.00 dostarczysz do p. Joanny Jasińskiej - Capłap lub do sekretariatu szkoły gotowe, zapakowane i podpisane ciastko/ciastka wraz z przepisem i sposobem wykonania. Spośród wszystkich ciastek komisja konkursowa wyłoni zwycięzcę. Zapraszamy do udziału. Czekają wspaniałe nagrody !!!

• Klasa VI w Zielonej Szkole

• Zielona szkoła w Brachlewie gościła w swoich murach 14 i 15 września klasę VI. Zabawy, nauka i wspólne sprzątanie świata wypełnił spędzony czas w uroczym miejscu.

• 🌏Sprzątanie Świata 2023🌎

• "Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września uczniowie naszej szkoły włączają się do akcji. Razem możemy więcej 💪

• 12. Edycja Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej 📖

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby uczniowie docenili wartość czytania oraz spotkali się ze sztandarowymi pozycjami literatury polskiej. W tym roku 8 września odbyła się 12. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której Polacy w wielu miejscowościach w kraju i za granicą czytali "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmujący tematykę powstania styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w 2023 roku.

Wychodząc naprzeciw inicjatywie Pary Prezydenckiej, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w tym wydarzeniu. Swoje interpretacje fragmentów „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej przedstawili uczniowie, nauczyciele, a także zaproszeni goście.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24 🏫👨‍🏫👩‍🏫

• Rozpoczynamy kolejny rok szkolny - 2023/2024. Po wakacjach, pełnych radości i chwil wypoczynku, nadszedł czas powrotu do szkolnej rzeczywistości, która może być równie barwna i inspirująca - czego wszystkim Wam drodzy uczniowie życzymy.