• Warsztaty kulinarne klasy IIb w Stowarzyszeniu Akademii Aktywności

• W dniu dzisiejszym klasa IIb wraz z wychowawcą, panią Beatą Matias oraz panią Kamilą Gierczyńską, udała się na wycieczkę do Stowarzyszenia Akademia Aktywności w Tychnowach. Celem wycieczki był udział uczniów w warsztatach zdrowego odżywiania pt.: "Przygoda w kuchni". Warsztaty prowadziła pani Joanna Wójcik oraz Agnieszka Wilk. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób przygotować pizzę, miały również możliwość przypomnienia sobie zasad zachowania się w kuchni, przy stole podczas posiłku oraz miały okazję zobaczyć piec, w którym piecze się pizzę. Podczas warsztatów, dzieci wybierając ulubione dodatki, tworzyły własne kompozycje smakowe, po czym przyszedł czas na wspólną konsumpcję. Na koniec każde dziecko otrzymało upominek oraz przepis na 🍕 pizzę 🍕. Wycieczka była bardzo udana. Wszyscy wrócili w doskonałych humorach do szkoły :).

Dziękujemy pani Joannie Wójcik za zaproszenie oraz organizację dzisiejszych warsztatów, a pani Agnieszce za pomoc podczas przygotowywania posiłku.

• Dzień chłopaka w naszej szkole

• Z okazji Dnia Chłopaka

wiele uśmiechów, a mało złości,

jak najmniej smutków, dużo radości,

długich wakacji i moc słodyczy.

Tego Wam dzisiaj dziewczyny z Samorządu Uczniowskiego życzą!

Dla wszystkich panów - tych mniejszych i tych nieco większych - najlepsze życzenia z okazji Waszego święta!

Serdeczne gratulacje składamy wszystkim uczestnikom.

• Rozgrywki w unihokeja

• W sobotę rozpoczęliśmy rozgrywki w ramach Wojewódzkich Igrzysk. W eliminacjach gminnych chłopcy w składzie: Maks Łukawski, Mateusz Bubicz, Oskar Bojanowski, Szymon Sztadelmajer, Jaś Durzyński, Karol Michalik, Konrad Feleńczak, Bartek Przysowa, Wojtek Jagodziński, zajęli II MIEJSCE; dziewczęta :Oliwia Chmal, Olga Wielgosz, Maja Kwiatkowska i Agata Wielgosz - IV MIEJSCE.

• Obchody Święta Szkoły - nasza szkoła ma już 77 lat!!!

• W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Święto Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach. Uroczysty dzień rozpoczęliśmy spotkaniem uczniów wraz z wychowawcami w klasach, podczas którego poprzez wspomnienia i zapisy z kart historii przybliżona została uczniom sylwetka patrona naszej szkoły. W tym dniu uczniowie zamienili książki i zeszyty na gry edukacyjne, zadania tematyczne w sali gimnastycznej a także stali się w małymi kucharzami, przygotowując słodkie i zdrowe przekąski.

Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Święta Szkoły oraz wszystkim uczniom, dzieciom z przedszkola oraz rodzicom i babciom za udział w konkursie kulinarnym. Komisja Konkursowa ma „ciężki kawałek ciastka do zgryzienia”, dlatego też wyniki konkursu zostaną ogłoszone w przyszłym tygodniu.

• 29. Akcja Sprzątanie świata

• W dniach 16-18 września przypada 29. finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Wszystkie śmieci są nasze”.

Mając na uwadze hasło tegorocznej kampanii uczniowie klas I-III wzięli czynny udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie aby nie śmiecić oraz segregować odpady.

• Warsztaty klasy IIa i IIb w Eko Inicjatywie w Kwidzynie - papier czerpany

• "Czerpiąc papier, czerpiemy pomysły to jednen z projektów Kwidzyńskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Ekologicznych Eko-Inicjatywa. Zgodnie z jego ideą, młodzież poszukuje możliwości wykorzystania papieru czerpanego".

W dniu dzisiejszym klasy IIa i IIb uczestniczyły w warsztatach czerpania papieru. Zajęcia odbywały się w Stowarzyszeniu Eko-Inicjatywa. Prowadząca opowiedziała nam historię ginącego rzemiosła - papieru ręcznie czerpanego oraz omówiła kolejne etapy wytwarzania papieru tą techniką. W końcu my przystąpiliśmy do pracy. Każdy ręcznie wytworzył arkusz papieru, który po skończonych warsztatach wziął do szkoły. Podczas pracy korzystaliśmy z niezbędnych urządzeń: sita, prasy oraz suszarki.

Na koniec udaliśmy się do mini zoo oraz na plac zabaw. Wyjazd zakończyliśmy piknikiem na świeżym powietrzu. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły

• Zbieramy "Talenciaki" - razem możemy więcej 💪🙂

• Nasz szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów".

Chętne osoby, które robią zakupy w Lidlu zapraszamy do włączenia się do akcji i wsparcia "Talenciakami" naszej placówki.

Otrzymane za zakup (wydane min. 50 zł. w tym jedno warzywo lub owoc) w sklepie Lidl "Talenciaki" prosimy przekazać naszej szkole w formie fizycznej (skrzyneczki, do których należy wrzucić "Talenciaki" dostępne są w sekretariacie, świetlicy oraz u pani pedagog) lub elektronicznie - należy zeskanować kod QR lub wejść na stronę lidl.pl/szkoly, odszukać wybraną szkołę i przekazać nam otrzymany bon. Za uzbierane "Talenciaki" szkoła będzie mogła odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego lub elektronicznego.

• Dnia 7 września 2022 roku odbędzie się zebranie z rodzicami.

Oddziały przedszkolne godzina 16.00;

Klasy I-III godzina 16.30;
            Klasy IV-VIII godzina 17.00

Serdecznie zapraszamy :)

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

• Dnia 01.09.2022r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pan Dyrektor Maciej Manowski z radością przywitał przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Niech to będzie rok pełen sukcesów i radości. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nowym roku szkolnym!

Podczas uroczystości uczczono rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu oddajemy hołd wszystkim żołnierzom, cywilom, którzy oddali swe życie w bohaterskiej obronie Polski.