• Święto Książki 📖

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Książki”. Uroczystość ta jest podsumowaniem cyklicznych spotkań z dziećmi z klas I-III, a stałym jej elementem jest pasowanie przez Panią Danusię pierwszoklasistów na czytelników Publicznej Biblioteki Gminy Kwidzyn. Podczas spotkań czytelniczych dzieci poznawały książkę pt. „Muminki”. W trakcie uroczystości rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o lekturze, w którym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące wiedzy zdobytej w trakcie przygotowawczych spotkań czytelniczych. Rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny „Lapbook Muminki” oraz konkurs na najaktywniejszego uczestnika zajęć czytelniczych. W celu uatrakcyjnienia przebiegu spotkania uczniowie przygotowali piosenki, które były wykorzystane jako przerywniki. Największą wiedzą wykazali się uczniowie klasy pierwszej. Serdecznie gratulujemy!!!

• Zielona Szkoła 🏫

• W dniu 15-16 maja klasa III przebywała w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Zielona Szkoła" w Brachlewie.

Uczniowie mile spędzali czas nie tylko na zabawie, ale również uczestniczyli w ciekawych zajęciach dendrologicznych. Na spacerze z mapą śladami skarbów przyrodniczo-historycznych poznali ciekawe miejsca w Brachlewie.

• Wycieczka do Hevelianum

• Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. W dniu dzisiejszym uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce właśnie do tego miejsca. Po wizycie uczniowie wracają ze zdobytą wiedzą i wspomnieniami dobrej zabawy.

• Domowe laboratorium 👨‍🔬👩‍🔬⚗️

• W dniu dzisiejszym uczniowie klasy IIa brali udział w zajęciach pod nazwą: „Domowe laboratorium”. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać na czym polega praca w laboratorium. Zapoznali się z podstawowym sprzętem laboratoryjnym oraz technikami laboratoryjnymi. Wykonywali doświadczenia z sodą, octem, cukrem, olejem oraz innymi produktami codziennego użytku. Uczniowie wykonali wiele ciekawych eksperymentów. Najwięcej emocji wzbudził „chemiczny wulkan”, czyli połączenie coli oraz mentosów.

• Z wizytą u strażaków 🚒👩‍🚒

• W dniu dzisiejszym przedszkolaki z wszystkich grup odwiedziły Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie🚒🚒🚒.

Dzięki uprzejmości strażaków dzieci miały możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego, utrwalenia zasad bezpieczeństwa, a także przypomnienia numeru alarmowego 👨‍🚒👨‍🚒🔥.

Po wizycie w PSP dzieci odwiedziły zwierzęta w kwidzyńskim Mini ZOO🐏🐇🐔. Piękna pogoda i dobry humor nie opuszczały przedszkolaków w trakcie całej wycieczki🙂☀️.

• Z wizytą w OSP Tychnowy 🚒

W poniedziałek 08.05.2023r uczniowie klasy II b wybrali się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Tychnowach. Na miejscu powitali nas strażacy ochotnicy – Artur Redmer - naczelnik OSP w Tychnowach oraz druhg Michał Przeliński. Uczniowie wręczyli gospodarzom plakat przedstawiający strażaków podczas gaszenia pożaru.

Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie z wyposażeniem wozu strażackiego oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania się w miejscach publicznych.

W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Przy okazji utrwaliły numer telefonu do Staży Pożarnej 998 i numer alarmowy 112. Największe zainteresowanie wzbudził wóz strażacki. Uczniowie mogli go z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Ostatnim punktem była prezentacja możliwości działka dachowego, zamontowanego na pojeździe GBA. Wyjątkową radość i dużo uśmiechu na twarzach wywołało przebieganie pod mgiełką opadającą z działka. Panowie strażacy przygotowali również poczęstunek, ognisko z kiełbaskami napoje, słodycze. Na zakończenie dzieci otrzymały od strażaków słodki upominek. Po wizycie w straży dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami. Ta wizyta z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy strażakom OSP Tychnowy za miłe i życzliwe spotkanie.

Uczniowie klasy IIb,

Wychowawca Beata Matias, nauczyciel wspomagajacy - Kamilla Gierczyńska