• Spotkanie z fizyką uczniów klasy I.

     • Z założenia eksperymenty są naukowe, ale stanowią też dobrą zabawę dla badawczego umysłu dziecka. Umożliwiają zrozumienie zjawisk przez samodzielne wprowadzanie czynników i obserwowanie powstałych zmian. Dziecięce eksperymentowanie to uczenie się świata, jest naturalne i wynika z potrzeby poznania.

      Taką okazję mieli dzisiaj uczniowie klasy I, którzy zaproszeni zostali przez panią Anastazję Dąbrowską-Walczak, na swoją pierwszą w życiu lekcję fizyki. Podpatrywali "tańczące rodzynki" czyli analizowali siłę grawitacji i zmianę zachowania rodzynek po otoczeniu ich dwutlenkiem węgla, obserwowali rozchodzenie się fal dźwiękowych oraz sprawdzali, jakie odniesienie do fizyki ma przedszkolna zabawa w "głuchy telefon". Całość dzisiejszego spotkania, zakończyli uczestnicząc w grze planszowej, podczas której rywalizując z grupach, podsumowali zdobytą wiedzę.

     • REKRUTACJA ZAKOŃCZONA

     • Drodzy rodzice,

      zakończyliśmy drugi etap rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2021/22.

      Lista dzieci przyjętych po II etapie do przedszkola oraz klasy I została wywieszona na drzwiach wejściowych do szkoły.

      Dodatkowo została również wywieszona lista wszystkich przyjętych dzieci podczas rekrutacji do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2021/22.

     • 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • W roku 1791 Konstytucja 3 Maja była odpowiedzią na wszystkie niedoskonałości ustroju demokracji szlacheckiej oraz próbą ratowania państwa. Znosiła zasadę liberum veto i wolną elekcję przy wyborze króla. Wprowadzała nową formę organizacji Sejmu, kadencyjność i zasadę większości głosów. Cechą charakterystyczną tego dokumentu było również objęcie pojęciem „naród” nie tylko szlachty, ale i mieszczan oraz chłopów, którzy od tej pory mieli trafić pod opiekę prawa i rządu.

      Dziś Konstytucja 3 Maja winna być wzorem politycznego konsensusu. Nie tylko głęboko zakorzenionym w świadomości narodowej i patriotycznej świętem państwowym, ale i wydarzeniem, które może stanowić czynnik łączący nas jako społeczeństwo i naród. Współcześnie największą wartością Konstytucji 3 Maja jest to, że ciągle potrafimy wspólnie świętować rocznicę jej uchwalenia.

      Aby uczcić 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przedstawiciele społeczności Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz wraz z Przyjaciółmi ze środowiska lokalnego przygotowali projekt przybliżający treść tego dokumentu w jego oryginalnym brzmieniu.

     • Informacja na temat znoszenia obostrzeń

     • Dzień Dobry.

      Szanowni Państwo,

      w związku z licznymi pytaniami, przekazuję najnowsze informacje dotyczące prawdopodobnego harmonogramu luzowania obostrzeń zaplanowanego przez Radę Ministrów.

      Przy utrzymującym się niskim poziomie zakażeń prawdopodobnie możliwe będzie stopniowe luzowanie obostrzeń według zaplanowanego harmonogramu. Niestety co ważne, harmonogram może zmieniać się w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej.

      OD 1 MAJA

      Jednolite zasady bezpieczeństwa w całym kraju - otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczneSport - uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:limit - max. 50 osóbSport - uprawianie sportu w krytych obiektach sportowych oraz na basenach:dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieżymax. 50 proc. obłożenia obiektu.

      OD 4 MAJA

      Kultura - otwarte galerie sztuki i muzea:limit 1 osoby na 15 m2działalność w ścisłym reżimie sanitarnymHandel - otwarte sklepy budowlane, meblowe, galerie handlowelimit 1 osoby na 15 m2działalność w ścisłym reżimie sanitarnymKult religijny - nabożeństwa z limitem osób:limit 1 osoby na 15 m2 w świątyniachrekomendacja odprawiania ceremonii na świeżym powietrzu

      Edukacja - szkoły podstawowe:nauka stacjonarna dla klas 1-3 szkoły podstawowejścisły reżim sanitarny - m.in. wietrzenie sal podczas przerw

      OD 8 MAJA

      Hotele - otwarte dla gości:max 50 proc. obłożenia obiektuzamknięte restauracje oraz strefa welnessspa

      OD 15 MAJANoszenie maseczek na świeżym powietrzu - zniesienie obowiązku:Jeżeli wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób spadnie poniżej 15 - możliwe będzie zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu.Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych.Gastronomia zewnętrzna (na świeżym powietrzu) - otwarte ogródki restauracyjne:działalność w ścisłym reżimie sanitarnym - m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolikKultura - otwarte kina i teatry na świeżym powietrzu:max 50 proc. obłożeniadziałalność w ścisłym reżimie sanitarnymImprezy okolicznościowe na zewnątrz - możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:limit do 25 osób w ścisłym reżimie sanitarnym - m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii zewnętrznej)

      Edukacja - szkoły podstawowe i średnie:nauka hybrydowa dla klas 4-8 szkół podstawowychnauka hybrydowa dla klas 1-4 szkół średnichścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerwSport - uprawianie sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu:max 25 proc. publiczności

      OD 29 MAJA

      Gastronomia wewnętrzna - otwarte restauracje:max obłożenie 50 proc. lokaludziałalność w ścisłym reżimie sanitarnym - zachowany bezpieczny dystans między stolikami, limit osób na stolikImprezy okolicznościowe wewnątrz - możliwość zorganizowania m.in. wesela i komunii:limit do 50 osób w ścisłym reżimie sanitarnym - m.in. zachowany bezpieczny dystans między stolikami oraz limit osób na stolik (regulacje takie same jak w przypadku gastronomii wewnętrznej)Kultura - otwarte kina i teatrymax obłożenie 50 proc. placówkidziałalność w ścisłym reżimie sanitarnymSport - uprawianie sportu na krytych obiektach sportowych i basenach:obiekty dostępne dla wszystkichmax obłożenie do 50 proc. (z widownią)Sport - uprawianie sportu na siłowniach, w klubach fitness, solaria:limit 1 osoby na 15m2 działalność w ścisłym reżimie sanitarnymEdukacja - szkoły podstawowe i średnie:nauka stacjonarna dla wszystkich uczniówścisły reżim sanitarny: wietrzenie sal podczas przerw.

       

      Harmonogram rejestracji na szczepienia przeciw COVID-19:

      28 kwietnia - roczniki 1978-1979,

      29 kwietnia - roczniki 1980-1981,

      30 kwietnia - roczniki 1982-1983,

      1 maja - roczniki 1984-1985,

      3 maja - roczniki 1986-1987,

      4 maja - roczniki 1988-1989,

      5 maja - roczniki 1990-1991,

      6 maja - roczniki 1992-1993,

      7 maja - roczniki 1994-1996,

      8 maja - roczniki 1997-1999,

      9 maja - roczniki 2000-2003

      Do 9 maja wszystkie osoby powyżej 18. roku życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po 9 maja każda pełnoletnia osoba będzie mogła już zarejestrować się na szczepienie.

      Więcej informacji na temat szczepień i rejestracji na stronie www.gov.pl/szczepimysie

      Pozdrawiam

      DYREKTOR

      Maciej Manowski

       

       

     • PKO Bank Polski uruchomił internetowy „Test wiedzy SKO”

     • PKO Bank Polski, po raz pierwszy w 86-letniej historii programu edukacyjnego Szkolnych Kas Oszczędności uruchomił internetowy „Test wiedzy SKO”. Dzieci oraz dorośli mogą sprawdzić swoją wiedzę w zakresie: finansów, zarządzania własnym budżetem, przedsiębiorczości, ekologii, zdrowego stylu życia i odżywiania, niemarnowania żywności oraz cyberbezpieczeństwa. Test dedykowany jest uczniom do 13. r.ż., których szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym SKO PKO Banku Polskiego, ale może w nim uczestniczyć każdy zainteresowany – nawet dorosły.

      Uczniowie, członkowie SKO w naszej szkole, do testu przystąpili już pod koniec zeszłego tygodnia a dzisiaj otrzymali dyplomy i drobne upominki za jego rozwiązanie.

      Do zabawy zaprasza koordynator SKO w naszej szkole - pani Anastazja Dąbrowska-Walczak. Test jest dostępny od 19 kwietnia 2021 r. na stronie: https://www.pkobp.pl/test-sko/

     • INFORAMCJA RAKRUTACJA PO II ETAPIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/22

     •  

      Drodzy Rodzice,

      na drzwiach wejściowych do szkoły (główne wejście od strony parkingu) została umieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz nieprzyjętych po II etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 oraz lista dzieci przyjętych po II etapie rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/22.

      WAŻNE!! Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do oddziału przedszkolnego nie oznacza przyjęcia dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny.

      Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 zobowiązani są w terminie od 27 kwietnia do 5 maja 2021 roku do godziny 15.00 w sekretariacie szkoły złożyć potwierdzenie woli przyjęcia rodzica kandydata w postaci pisemnego oświadczenia (oświadczenie załączone na fb w postaci pliku jpg oraz w pliku pdf - na stronie internetowej szkoły https://sptychnowy.edupage.org). Brak złożonego oświadczenia jest jednoznaczne z brakiem przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego.

      Po otrzymaniu niezbędnych oświadczeń woli przyjęcia kandydatów do oddziału przedszkolnego, lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 zostanie podana do publicznej wiadomości do 7 maja 2021 roku do godziny 10.00 (wywieszona zostanie na drzwiach wejściowych do szkoły).

     • Remont 2021 :)

     • Drodzy uczniowie, oczywiście, że wszyscy chcielibyśmy, abyście byli razem z nami w szkole. Jednak podczas Waszej nieobecności w budynku szkoły wiele się dzieje. Szczególną niespodziankę mamy dla uczniów klasy pierwszej oraz pozostałych, którzy w przyszłości będą korzystali z ich sali. A mianowicie, w sali nauczania początkowego odbył się remont. Zostały pomalowane ściany, w jasnych i sprzyjających koncentracji podczas nauki, kolorach, wymienione zostało także oświetlenie. A wszystko po to, by po powrocie, dużo przyjemniej nasi uczniowie mogli spędzać czas oraz przede wszystkim się uczyć.  Mamy nadzieje, że Wam się spodoba.

      Do zobaczenia w "nowej" sali

     • Zarządzenie Nr 10/21 dyrektora Szkoły Podstawowej w Tychnowach

     • Zarządzenie nr 10/21 Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tychnowach z dnia 9 kwietnia 2021 roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania systemu oświaty tj. Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach w okresie od dnia 12.04.2021 do 18.04.2021 roku

     • INFORMACJA II ETAP REKRUTACJI DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/22

     • Drodzy Rodzice,

      8 kwietnia 2021 roku rozpoczynamy II etap rekrutacji (postępowanie uzupełniające) dla kandydatów niezakwalifikowanych po I etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego, dla kandydatów, którzy nie brali udziału w I etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I. 

      Zgodnie z podaną informacją w zarządzeniu dyrektora nr 2/21 z dnia 18 stycznia 2021 roku, niezbędne dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły w dniach od  8 kwietnia 2020 roku od godziny 7.00 do dnia 20 kwietnia 2020 roku do godziny 15.00. 

      Podczas drugiego etapu rekrutacji rodzic kandydata zobowiązany jest dostarczyć w wyznaczonym wyżej terminie niezbędne oświadczenia i dokumenty, stanowiące załącznik nr 5 do powyższego zarządzenia (wypełniamy tylko te oświadczenia, które dotyczą danego kandydata). Rodzice dzieci niezakwalifikowanych po I etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego nie składają ponownie wniosku, tylko same oświadczenia i wymienione dokumenty z załącznika nr 5 zarządzenia dyrektora. Rodzice, którzy po raz pierwszy w II etapie rekrutacji zgłaszają dziecko do oddziału przedszkolnego, zobowiązani są do wypełnienia także wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z kaluzulą rodo.

      WAŻNE!!! Rodzice kandydatów niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego po I etapie rekrutacji, którzy do wniosku w I etapie rekrutacji dołączyli oświadczenia i dokumenty z załącznika nr 5, przeznaczonego do II etapu rekrutacji, zobowiązani są do dostarczenia, w wyżej podanym terminie II etapu rekrutacji, niezbędnych dokumentów ponownie. Złożone podczas pierwszego etapu oświadczenia i dokumenty nie będą brane pod uwagę. Wynika to z faktu, iż w przypadku II etapu rekrutacji w przypadku takiej samej liczby przyznanych punktów i większej liczby kandydatów niż wolnych miejsc w oddziale przedszkolnym decydować o przyjęciu dziecka będzie data oraz godzina złożonych oświadczeń/dokumentów (zgodnie z terminem II- go a nie I -go etapu rekrutacji).

      W przypadku nowych kandydatów do klasy I należy złożyć wniosek o przyjęcie dziecka do klasy I wraz z kaluzulą rodo.

      Kandydaci spoza obwodu szkoły zostaną przyjęci do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w przypadku wolnych miejsc po II etapie rekrutacji.

      Zarzadzenie_2-21_DYREKTORA_rekrutacja_na_rok_szk._2021-2022_PDF_STRONA.pdf

      oswiadczenie_do_zal._nr_5_-__rodzenstwo_-_obowiazek_szkolny.pdf

      oswiadczenie_do_zalacznika_nr_5_-_rodzenstwo_-_obowiazek_przedszkolny.pdf.pdf

      Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_oddzialow_przedszkolnych_2021_2022_PDF_STRONA.pdf

      klauzula_dla_rodzicow_przy_rekrutacji_przedszkole.pdf

      Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_pierwszej_2021_2022_PDF_STRONA.pdf

      klauzula_dla_rodzicow_rekrutacja_SZKOLA(2).pdf

     • Życzenia wielkanocne.

     • Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim, aby ten czas napełniał serca radością i nadzieją, a chwile spędzone w gronie najbliższych dodawały otuchy i pozwalały przezwyciężyć wszystkie trudności.

     • Ważna informacja!

     • Szanowni Państwo poniżej przekazuję informację dotyczącą najbliższego okresu funkcjonowania szkoły i oddziałów przedszkolnych.

      Od 22 marca do 11 kwietnia br. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych: sportowych, mistrzostwa sportowego, szkół z oddziałami sportowymi i oddziałami mistrzostwa sportowego będą uczyli się zdalnie. Zmiany te wynikają ze znaczącego wzrostu liczby zachorowań na COVID-19. Rozporządzenie w tej sprawie zostało przekazane do publikacji w Dzienniku Ustaw (jeszcze nie jest opublikowane).

      Na dotychczasowych zasadach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego, będą funkcjonowały placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo szkoły będą miały obowiązek zorganizować opiekę świetlicową oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły dla dzieci z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19.

      Zachęcam Państwa do zapoznania się z komunikatem MEiN, w którym przedstawiono najważniejsze zmiany w organizacji pracy szkół i placówek oświatowych do 11 kwietnia br.

      Pozdrawiam

      DYREKTOR Maciej Manowski

     • INFORAMCJA REKRUTACJA PO I ETAPIE DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLASY I NA ROK SZKOLNY 2021/22

     •  

      Drodzy Rodzice,

      W dniu jutrzejszym (tj. 16 marca 2021 r.) do godziny 13.00 na drzwiach wejściowych do szkoły (główne wejście od strony parkingu) zostanie umieszczona lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz nieprzyjętych po I etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 oraz lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych po I etapie rekrutacji do klasy I na rok szkolny 2021/22.

      WAŻNE!! Informacja o zakwalifikowaniu dziecka do oddziału przedszkolnego nie oznacza przyjęcia dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny.

      Rodzice/prawni opiekunowie kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 zobowiązani są w terminie od 17 do 31 marca 2020 roku do godziny 15.00 w sekretariacie szkoły złożyć potwierdzenie woli przyjęcia rodzica kandydata w postaci pisemnego oświadczenia (oświadczenie załączone na fb w postaci pliku jpg oraz w pliku pdf - na stronie internetowej szkoły https://sptychnowy.edupage.org).

      Brak złożonego oświadczenia jest jednoznaczne z brakiem przyjęcia dziecka do oddziału przedszkolnego. W tym przypadku kandydat będzie musiał wziąć udział w II etapie rekrutacji.

      Po otrzymaniu niezbędnych oświadczeń woli przyjęcia kandydatów do oddziału przedszkolnego, lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2021/22 zostanie podana do publicznej wiadomości do 2 kwietnia 2021 roku do godziny 10.00 (wywieszona zostanie na drzwiach wejściowych do szkoły).

      Kandydaci spoza obwodu szkoły zostaną przyjęci do oddziału przedszkolnego oraz klasy I w przypadku wolnych miejsc po II etapie rekrutacji.

      Rodziców kandydatów niezakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego oraz rodziców dzieci, którzy nie brali udziału w I etapie rekrutacji do oddziału przedszkolnego oraz klasy I informujemy, iż 8 kwietnia rozpocznie się II etap rekrutacji (postępowanie uzupełniające).

      potwierdzenie_woli_przyjecia.pdf

     • Informacja

     • Dzień dobry.

      Szanowni Państwo, poniżej przekazuję informacje dotyczące zasad, które obowiązywać będą w woj. pomorskim i warmińsko-mazurskim od 13 do 20 marca 2021 w tym również dotyczące nauczania w klasach 1-3.

      Od 13 marca do Warmii i Mazur dołącza także Pomorze - zaczną obowiązywać ostrzejsze zasady sanitarne.

      Ważne! Klasy 1,2,3 od poniedziałku 15 marca 2021 w województwie pomorskim i warmińsko-mazurskim będą one funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym. Część uczniów szkoły będzie uczyć się stacjonarnie, a część - zdalnie.

      W dniu 8 marca 2021 r. odbyło się spotkanie zespołu PRZEDMIOTOWEGO EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ z dyrektorem szkoły, podczas którego wypracowano harmonogram funkcjonowania klas 1,2,3 w okresie 15-19 marca 2021 r. W dniu wczorajszym na posiedzeniu RP pozytywnie zaopiniowano wskazany wyżej harmonogram. W związku z tym niniejszym przekazuję informację (w załączniku) dotyczącą funkcjonowania klas 1,2,3 w trybie mieszanym, czyli hybrydowym w terminie 15-19.03.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach. Bardzo proszę o zapoznanie się z harmonogramem i ścisłym jego przestrzeganiem. Wszelkie pytania szczegółowe proszę kierować do poszczególnych wychowawców klas.

      Jednocześnie w naszym województwie obowiązywać będą restrykcje sanitarne o których również Państwo powinni wiedzieć, poniżej streszczenie najważniejszych z nich.

      Swoją działalność muszą zawiesić:

      baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);

      sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna

      hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych - dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);

      galerie handlowe - z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie.

      teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);

      kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);

      stoki narciarskie

      kluby fitness i siłownie

      obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

      Życzę dużo zdrowia, cierpliwości i wzajemnej wyrozumiałości w tych trudnych dla wszystkich czasach.

      Pozdrawiam

      DYREKTOR MACIEJ MANOWSKI

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa w Tychnowach
   • sekretariat@sptychnowy.pl
   • tel./fax 55 2751295
   • ul. Kwidzyńska 19 82-500 Kwidzyn woj. pomorskie
   • 581-17-83-814
 • Galeria zdjęć

   brak danych