• Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

• Niepodległość - trudne słowo...
            W dniu dzisiejszym cała społeczność szkolna uczestniczyła w obchodach Święta Niepodległości. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od wspólnego, gromkiego odśpiewania hymnu narodowego.Klasa V, pod kierunkiem pani Doroty Kalinowskiej i pani Zofii Szreder-Strąk, przy wsparciu technicznym pana Patryka Szałeckiego i muzycznym pani Agaty Wiśniewskiej, przygotowała montaż słowno-muzyczny. W recytowanych słowach pokazali Polskę widzianą oczami młodego człowieka. Pochylili się nad polską historią, jej przepiękną, niepowtarzalną przyrodą, przypomnieli najważniejsze dla Polaków miejsca, symbole narodowe i sylwetki wielkich rodaków. Recytacji towarzyszyły pieśni i piosenki patriotyczne, w których śpiew włączyli się wszyscy uczestniczący w spotkaniu uczniowie i pracownicy szkoły.
            Życzymy wszystkim radosnego świętowania Dnia Niepodległości.

• Bakcyl po raz drugi w szkole

• W dniu 30 listopada, po raz drugi odwiedziły nas pracownice Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, w ramach programu edukacji finansowej BAKCYL. Tym razem rozmawiały z uczniami klas VI-VIII o różnych formach oszczędzania, inwestowaniu i bezpieczeństwie bankowości elektronicznej. Mimo skomplikowanych nazw finansowych, widać było, że temat edukacji finansowej nie jest obcy naszym uczniom i z dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach. Jeszcze raz dziękujemy specjalistkom z PBS w Kwidzynie za poświęcony czas i przybliżenie młodzieży świata bankowości.

• Wyjazd wolontariuszy do DPS Kwidzyn

• Dnia 30 października pani pedagog zorganizowała wyjazd wolontariuszy do zaprzyjaźnionego Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie, gdzie nasi uczniowie zaprezentowali krótki występ artystyczny. Szkolny Klub Wolontariuszy regularnie odwiedza to miejsce, a mieszkańcy domu, podczas występów naszych wolontariuszy nie kryją wzruszenia i oczywiście z utęsknieniem czekają na kolejny przyjazd dzieci.