• Zmagania sportowe naszych uczniów.

• Rozpoczęliśmy zmagania sportowe nowego roku szkolnego 2019/20 w ramach Igrzysk Województwa w kategoriach dziewcząt i chłopców rocznika 2007 i młodszych oraz 2005- 2006.

W sobotę, 28 września, reprezentacja naszej szkoły w składzie - Oliver Kopyczyński, Jakub Rechnio, Jakub Obuchowski, Michał Tymicki, Mateusz Kowalski, Damian Zakrzewski oraz Mateusz Wieprzkowski, uczestniczyła w eliminacjach gminnych Igrzysk Młodzieży w unihokeja. Po drugiej lokacie w grupie drużyna stoczyła mecz finałowy ostatecznie zdobywając III m w rozgrywkach.

Kolejnym wyzwaniem dla licznej grupy zawodników ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach były Igrzyska Dzieci i Młodzieży w drużynowym badmintonie. Zawody eliminacyjne rozegraliśmy w sobotę 5 października w Janowie.

Wspaniała atmosfery podczas rywalizacji przełożyła się na ogromny sukces naszej drużyny :

Nicola Skalmowska i Paulina Wojke- II miejsce

Alicja Detmer i Marlena Kozłowska- VII miejsce

Michał Tymicki i Oliver Kopyczyński- V miejsce

Jakub Obuchowski i Karol Radzikowski- I miejsce

Laura Przelińska i Kinga Filbrandt- I miejsce

Staś Redmer i Jakub Naguszewski- I miejsce

Jakub Świderski i Hubert Gogolewski- III miejsce

Zawodnicy, którzy zajęli I miejsca będą reprezentować Gminę Kwidzyn w finałach powiatu.

• Spotkanie z Panią Marzenką z "Adopciaków"

• Za nami kolejne spotkanie z Panią  Marzeną ze stowarzyszenia "Adopciaki Kwidzyn". Tym razem z zajęć skorzystały dzieci z oddziałów przedszkolnych, które dowiedziały się jak należy dbać o zwierzątka domowe. Historię niewidomego pieska przedstawiła dzieciom wolontariuszka, pani Justyna, która obecnie jest jego opiekunem. Dziękujemy Pani Marzenie oraz Pani Justynie za pouczające zajęcia :) a Pani Basi za zorganizowanie spotkania :)

• IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przebiegał pod hasłem "młodzi sprawdzają czy dorośli tabliczkę mnożenia znają".Nasz szkolny patrol sprawdzał umiejętności dorosłych i uczniów klas IV-VI. Każdy, kto prawidłowo rozwiązał tabliczkowe zadanie otrzymał certyfikat i słodką niespodziankę. W ramach obchodów święta przeprowadzono również konkurs plastyczny na najciekawszą wizualizację tabliczki mnożenia. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu "egzaminu" oraz aktywny udział w święcie. Szkolnym koordynatorem dzisiejszych obchodów była nauczycielka matematyki - pani Agnieszka Świderska.

• Naszym obowiązkiem jest pamiętać... z wizytą w KL Stutthof.

• W dniu dzisiejszym młodzież klasy VII i VIII, pod opieką nauczyciela historii pani Z. Szreder-Strąk i wychowawcy p. W. Nowickiej, uczestniczyła w żywym spotkaniu z historią II wojny światowej. Wizyta w miejscu pamięci – byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady - Stutthof, to ważny wychowawczo element edukacji młodego człowieka.

Pani przewodnik opowiadała niezwykle ciekawe i zarazem przerażające historie o bólu, cierpieniu i tęsknocie, która towarzyszyła więźniom każdego dnia. Wizyta w tym miejscu zrobiła wielkie wrażenie na naszych uczniach. Zwiedzaniu byłego obozu towarzyszyła cisza, zaduma, niektórzy nie kryli łez...

Kilkugodzinny pobyt w KL Stutthof na pewno dla wielu z nas pozostanie w pamięci na długo.

• Bakcyl - edukacja ekonomiczna

• Dzisiaj młodzież klas VI-VIII odwiedziły przemiłe wolontariuszki - ekspertki z Powiślańskiego Banku Spółdzielczego z Kwidzyna, aby wprowadzić naszych uczniów w świat codziennych finansów. Zależało im, aby na starcie w dorosłość młodzi ludzie potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe i zabezpieczyć własne potrzeby na przyszłość. W dniu dzisiejszym uczniowie przypomnieli sobie historię pieniądza i nauczyli się sporządzać budżet tak, aby móc realizować swoje marzenia.

Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży BAKCYL to strategiczne, długofalowe partnerstwo firm i instytucji sektora bankowego w Polsce na rzecz podnoszenia poziomu wiedzy młodego pokolenia z zakresu praktycznych finansów. Projekt jest częścią jednego z największych niekomercyjnych programów edukacyjnych sektora finansowego w skali Europy „Bankowcy dla Edukacji”.

• Wieczór twórczości pana Mieczysława Laskowskiego.

• W dniu wczorajszym miało miejsce w naszej szkole niezwykłe spotkanie przyjaciół, którego celem było upamiętnienie postaci pana Mieczysława Laskowskiego - poety, muzyka i kolekcjonera militari z Gardei. Wolontariusze naszej szkoły, wraz ze swoim opiekunem, panią Barbarą Dzich zaprosili do wspólnych wspomnień - honorowych gości - żonę pana Mieczysława - panią Krystynę Laskowską wraz z córką, radnego miasta Kwidzyn, byłego dyrektora Domu Pomocy Społecznej - pana Kazimierza Gorlewicza, panią Helenę Zakrzewską-Kisielewską - poetkę z Kwidzyna oraz podopiecznych DPS, uczniów i ich rodziców. Spotkanie otworzył dyrektor szkoły pan Maciej Manowski, pani Barbara Dzich przypomniała postać pana Mieczysława a uczniowie zaprezentowali fragmenty jego twórczości oraz umilili wieczorek poetycki swoim śpiewem oraz grą na instrumentach.

Spotkanie przygotowali wolontariusze SP Tychnowy wraz z opiekunem oraz p. Agata Wiśniewska.