• Ważna informacja!

• Szanowni Państwo,

w związku z wprowadzeniem przez Rząd nowych obostrzeń od 23 października 2020 r. (sobota) klasy od 4 do 8 szkół podstawowych będą funkcjonować wyłącznie w trybie zdalnym.

Od poniedziałku przedszkole i klasy 1-3 oraz świetlica szkolna pracują normalnie, w trybie stacjonarnym.

• Podziękowanie

• Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, Samorządowi Uczniowskiemu oraz wszystkim dzieciom, uczniom oraz rodzicom za pamięć. Dziękujemy Wam za wszystkie miłe słowa, życzenia i 🌹 kwiatki 💐oraz uśmiechy 😀 od samego rana. To dzięki Wam, możemy wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej, który jest świętem całej społeczności szkolnej :) Serdeczne podziękowania składa dyrektor, pan Maciej Manowski, rada pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi ❤

• „Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim”

• W dniu Święta Edukacji Narodowej pożegnaliśmy na zawsze cudownego pedagoga - panią Agatę Wiśniewską. Była dobrym duchem naszej szkoły, inicjatorem wielu przedsięwzięć, człowiekiem wielkiej kreatywności, nauczycielem pracującym z zaangażowaniem i miłością do swojego zawodu. Dla wielu z nas była cudowną koleżanką, która nigdy nie odmówiła pomocy i człowiekiem, dzięki któremu z uśmiechem zaczynaliśmy dzień. Bez niej nasza szkoła nie będzie już taka sama.

Do zobaczenia pani Agato, w naszych sercach i pamięci pozostaniesz na zawsze.

• Zawiadomienie o śmierci naszej koleżanki, Pani Agaty Wiśniewskiej

• Z przykrością zawiadamiamy o śmierci naszej koleżanki, Pani Agaty Wiśniewskiej, cenionego i wyjątkowego nauczyciela.

W osobie Agaty tracimy Koleżankę i Przyjaciela – kogoś, kogo nie da się zastąpić.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, pracownicy i uczniowie składają wyrazy współczucia rodzinie i bliskim zmarłej.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w dniu 14 października 2020 roku w Parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie. O godzinie 14.30 odprawiony zostanie różaniec, o godzinie 15.00 rozpocznie się Msza Święta. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 16.00 na Cmentarzu Komunalnym w Kwidzynie.

• Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem - projekt edukacji czytelniczej w edukacji wczesnoszkolnej.

• W październiku uczniowie z klas I- III rozpoczęli projekt edukacji czytelniczej „Święto Książki”, realizowany przy współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Kwidzyn Filia w Tychnowach. Ma on na celu kształtowanie u uczniów postawy czytelniczej i zamiłowania do książek. 7.10.2020r., w ramach realizacji projektu , odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, pisarzem, poetą, tłumaczem, leksykografem, autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci. Paweł Beręsewicz w interesujący sposób rozmawiał z uczniami o książkach i czytelnictwie. Spotkanie z pisarzem poprzedzone było zajęciami na temat jego twórczości oraz konkursem plastycznym „Zostań ilustratorem książek Pawła Beręsewicza”. Autorom wyróżnionych prac nagrody, ufundowane przez bibliotekę, wręczył - wraz z dedykacją, Paweł Beręsewicz. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów.

• Drodzy Rodzice,

informujemy, że wyjątkowo tylko w dniu jutrzejszym, odbywać się będą zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej w godzinach 6.30 – 15.30 oraz oddziale przedszkolnym w godzinach 7.00 – 16.00 dla dzieci, których rodzice nie mają możliwości zorganizowania w tym dniu opieki. Jednak zwracamy się z prośbą o sumienne podejście do sytuacji, za co z góry dziękujemy.

W piątek autobus kursuje normalnie. Tego dnia nie będą w szkole przygotowywane posiłki, prosimy, aby dzieci, które przyjdą, miały ze sobą przygotowane posiłki.

• WAŻNA INFORMACJA!!!

Drodzy Rodzice, niniejszym informujemy, że od jutra, tj. 9.10.2020, do dnia 16.10.2020 włącznie szkoła i oddziały przedszkolne przechodzą na naukę zdalną.

• Moje rodzinne drzewo genealogiczne - projekt historyczny w klasie IV.

• Genealogia jako nauka pozwala nam badać więzi rodzinne miedzy ludźmi na bazie zachodzącego miedzy nimi pokrewieństwa i powinowactwa. Graficzne zobrazowanie wspólnych relacji uczniowie klasy IV, w ramach zadania z historii, zaprezentowali za pomocą tzw. drzewa genealogicznego.

Celem projektu „Moje rodzinne drzewo genealogiczne” było zachęcenie uczniów do odkrywania ciekawej przeszłości swoich rodzin, zbliżanie pokoleń poprzez rozmowy z dziadkami i pradziadkami oraz rozwijanie zainteresowań dzieci więzami rodzinnymi.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w realizacji tego zadania.

• X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• 2 października społeczność naszej szkoły obchodziła X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się 5,239 szkół z całego świata. W piątek to dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia starszych kolegów oraz dorosłych. Nad całością przedsięwzięcia, czuwała w roli szkolnego koordynatora - pani Agnieszka Świderska.