• Regulamin korzystania z szatni

korzystania z szatni szkolnej obowiązujący

w Szkole Podstawowej w Tychnowach

1. Szatnia jest pomieszczeniem służącym uczniom do przechowywania wierzchniej odzieży
            i obuwia oraz innych przedmiotów niezbędnych na terenie szkoły.
          2. W szkole obowiązuje zmiana obuwia.
          3. Podczas zajęć lekcyjnych i przerw zakaz przebywania w szatni.
          4. Uczeń, który otrzymał szafkę szkolną powinien zadbać o jej należyte użytkowanie i poszanowanie oraz utrzymanie porządku w szafce i wokół własnej szafki.
          5. Uczeń ma obowiązek:

- kulturalnego i spokojnego zachowania się w szatni,

-zachowywania się w sposób bezpieczny dla siebie i innych – szczególnie zachowania ostrożności przy otwieraniu i zamykaniu drzwiczek od szafki.

- dbania o czystość i porządek w swojej szafce oraz jej sprawność techniczną,

- szanowania cudzej własności, w tym mienia szkolnego,

- zgłaszania nauczycielom lub pracownikom szkoły wszelkich uwag i spostrzeżeń dotyczących zaistniałych w szatni nieprawidłowości, np. faktów zachowania niezgodnego z postanowieniami niniejszego regulaminu, przebywania w szatni osób obcych itp.

1. W przypadku uszkodzenia lub zniszczenia szafki koszty jej naprawy ponoszą rodzice ucznia.
          2. W ostatnim dniu roku szkolnego uczeń zobowiązany jest do zabrania z szafki wszystkich swoich rzeczy, sprzątnięcia jej - usunięcia wszelkich śladów jej użytkowania.
          3. W przypadku pozostawienia rzeczy w szafce na okres wakacji, przedmioty te zostaną usunięte przez pracowników obsługi.
          4. Uczniowi zabrania się:

- wnoszenia do sal lekcyjnych wierzchniego ubrania, które powinno być w szafce do końca zajęć szkolnych w danym dniu,

- przebywania na terenie szatni w czasie zajęć i przerw między zajęciami. W uzasadnionych przypadkach uczeń może skorzystać z szatni za zgodą nauczyciela lub pracownika szkoły.

- malowania i pisania na ścianach oraz naklejania na nich obrazków, naklejek i innych oznakowań,

- przechowywania w szafkach przedmiotów szklanych, napojów z niezabezpieczonym zamknięciem oraz pozostawiać na następny dzień niezjedzonych kanapek i innej żywności, brudnej odzieży np. strojów sportowych,

- zaśmiecania pomieszczenia szatni, rozrzucania w niej swoich i cudzych rzeczy.

1. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach, za rzeczy niezabezpieczone w szatni.
          2. W przypadku podejrzenia przechowywania w szatni: substancji odurzających, alkoholu, papierosów, przedmiotów pochodzących z kradzieży, dyrektor może nakazać oraz przeprowadzić komisyjnie kontrolę szafki ucznia w celu sprawdzenia jej zawartości i usunięcia w/w przedmiotów.
          3. Uczeń oraz jego rodzic/prawny opiekun przyjmują do wiadomości zasady niniejszego regulaminu i zobowiązują się do ich przestrzegania.
          4. Niepodporządkowanie się przez ucznia zasadom regulaminu grozić może zastosowaniem kar przewidzianych w Statucie Szkoły.
          5. W przypadku niewywiązywania się przez ucznia z postanowień regulaminu dyrektor szkoły może uczniowi odebrać prawo korzystania z szafki szkolnej.