• Prezentacja na temat szkodliwości palenia tytoniu

• Drodzy uczniowie! Pamiętajcie - palenie szkodzi zdrowiu!!! Serdecznie zachęcam was do wykonania w ramach programu profilaktycznego prezentacji na temat szkodliwości palenia papierosów. Na wasze prezentacje czekam do 2 czerwca 2020. Zapraszam i pozdrawiam serdecznie. Pedagog szkolny, Barbara Dzich.

• Informacja pedagoga dla klasy VIII

• "Egzamin bez spiny 2"

• WYGRALIŚMY! Mobilna pracownia multimedialna jest już w szkole!!!

• Z radością informujemy, że dzięki podjętym działaniom i przystąpieniem do konkursu Dyrektora szkoły mgr Macieja Manowskiego oraz udziałowi w konkursie uczennicy klasy VI Ani Capłap do szkoły dotarła wygrana nagroda, czyli mobilna pracownia multimedialna.

Choć szkoły i placówki w całej Polsce jeszcze do 24 maja 2020 r. funkcjonują w ograniczonym zakresie, to w naszej szkole dużo się dzieje i to dużo pozytywnego. Jak już wcześniej informowaliśmy Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz w Tychnowach zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Sukces jest tym większy, że do udziału w konkursie zgłosiło się aż 1606 szkół z całej Polski.

Dzięki faktowi, że mgr Maciej Manowski należy do elitarnego grona nauczycieli informatyki OSE Hero oraz organizował w szkole CodeWeek możliwym się stało przystąpienie do współzawodnictwa w Ogólnopolskim Konkursie #OSEWyzwanie. Kolejne wymogi jakie należało spełnić to zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo, a by zwiększyć szanse wygranej szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła” i taką właśnie wykonała m.in. uczennica klasy VI Ania Capłap (na zdjęciu).

Wygrana w konkursie oznacza pozyskanie kompletu 16 laptopów w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu do wykorzystywania przez uczniów nie tylko podczas lekcji informatyki, ale także na wszystkich innych lekcjach. Mobilną pracownię, która jest wyposażona w niezbędną infrastrukturę można przemieszczać do każdej klasy. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej narzędzia cyfrowe będzie można wykorzystywać podczas zajęć z dowolnego przedmiotu w dowolnej sali lekcyjnej, także w klasach młodszych.

Taka wygrana to duży sukces, ponieważ konkurencja była duża, a nagrodzone zostały tylko najlepsze szkoły z całej Polski. Zachęcamy do obejrzenia foto relacji z przekazania mobilnej pracowni do szkoły w Tychnowach.