• OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA PUBLIKACJE WIZERUNKU DZIECKA

• Oświadczenie o wyrażeniu zgody rodzica / opiekuna prawnego na publikację wizerunku dziecka / podopiecznego

Ja niżej podpisana/y oświadczam, że na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) z późniejszymi zmianami

0 Wyrażam zgodę       0 Nie wyrażam zgody

na nieodpłatne używanie i rozpowszechnianie wizerunku mojego dziecka / podopiecznego:

…………………………………………………………………………………………………………………………,

(imię i nazwisko dziecka)

umieszczanie zdjęć i materiałów filmowych zawierających jego wizerunek zarejestrowanych podczas zajęć, imprez i uroczystości oraz związanych z uczestnictwem w programach, projektach, zawodach, konkursach i innych uroczystościach, na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach, Tychnowy, ul. Kwidzyńska 19, 82-500 Kwidzyn (zwana dalej Szkołą), a także na umieszczanie i publikowanie prac wykonanych przez moje dziecko na stronie internetowej Szkoły, profilach internetowych zarządzanych przez Szkołę, jak np. Facebook, Google dokumenty i inne oraz w mediach, w celu informacji i promocji Szkoły oraz osiągnieć dzieci.

Miejscowość, data                                                                                        Podpis

Informacje o przetwarzaniu danych

1. Administratorem danych osobowych jest Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz w Tychnowach, Tychnowy, ul. Kwidzyńska 19, 82-500 Kwidzyn (zwana dalej Szkołą).
          2. Celem przetwarzania danych osobowych jest promocja Szkoły oraz osiągnięć dzieci.
          3. Podstawą prawną przetwarzania jest zgoda opiekuna prawnego dziecka, którego dane dotyczą zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.,
          4. Administrator przetwarza dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celów, o których mowa powyżej.
          5. Dane mogą być przekazywane do publikacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Kwidzyn, ul. Grudziądzka 30, 82-500 Kwidzyn w celu promocji Szkoły oraz osiągnięć dzieci.
          6. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
          7. Dane będą przechowywane do momentu wycofania zgody. Wycofanie się ze zgody należy złożyć w formie pisemnej u Administratora.
          8. Podanie danych osobowych jest dobrowolne.
          9. Osoba której dane przetwarzane są na podstawie zgody wyrażonej przez tę osobę ma prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Wycofanie się ze zgody wiąże się z brakiem możliwości przetwarzania wizerunku dziecka i danych osoby, której dane dotyczą przez Administratora od dnia złożenia wycofania, usunięciem wizerunku ze strony internetowej Szkoły oraz Urzędu Gminy, wewnętrznych materiałów, profili internetowych. Nie będzie możliwe zebranie upublicznionych wcześniej plakatów i ulotek.
          10. W związku z przetwarzaniem danych osobowych osoby, której dane dotyczą oraz dziecka, opiekun prawny dziecka ma prawo do żądania od Administratora dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych osobowych.
          11. Decyzje dotyczące przetwarzania danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany. Administrator nie profiluje danych osobowych.
          12. Nie przewiduje się przetwarzania danych osobowych w celu innym niż cel, w którym dane osobowe zostały zebrane.
          13. Każda osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel. (22) 531 03 00.
          14. Administrator wyznaczył inspektora ochrony danych pana Krzysztofa Jóźwika, który jest dostępny pod numerem telefonu: +48 791 150 939 lub pod adresem e-mail: biuro@solved.com.pl.