• Jubileusz 70-lecia szkoły oczami uczniów

• 25 września 2015 roku w naszej szkole był szczególny dzień. Obchodziliśmy jej siedemdziesiąte urodziny. Już od samego rana dopisywał nam dobry humor. Wszyscy ciekawili się co będzie za chwilę. Najpierw był występ dzieci. Graliśmy na flażoletach, mówiliśmy wierszyki i śpiewaliśmy piosenki. Potem był występ „Wesołej Gromadki”. Wszyscy bardzo ładnie śpiewali. Nasza szkoła otrzymała nowy sztandar oraz imię naszego patrona. Bardzo podobał mi się ten występ i gościom na pewno też. Chciałabym, żeby ten dzień nastąpił jeszcze raz.

Paulina Wojke kl. IV

25 września 2015 roku w naszej szkole był wspaniały dzień. Obchodziliśmy jej urodziny. Od rana wszyscy chodzili uśmiechnięci i zadowoleni. Rano poszliśmy do kościoła. Ksiądz Piotr Świtański poświęcił nasz sztandar. Po kościele poszliśmy do szkoły. Pani dyrektor przywitała wszystkich zaproszonych gości i absolwentów. Potem był artystyczny występ uczniów. Po występie uczniów, na scenę weszła „Wesoła Gromadka”. Na końcu był poczęstunek. Wszyscy poszli oglądać zdjęcia ze swoich lat szkolnych. Najlepsze jest to, że nasza szkoła ma nowego patrona, panią Marię Kotlarz.

Julia Redmer kl IV

25 września 2015 roku w naszej szkole odbył się jubileusz 70 – lecia placówki. Na początku w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Tychnowach odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru. Następnie przemarsz do szkoły. Pani dyrektor Zofia Szreder – Strąk powitała przybyłych gości. Uczestniczyłam także w ślubowaniu na sztandar. Nastąpiła część artystyczna przygotowana przez uczniów z naszej szkoły oraz zespół folklorystyczny „Wesoła Gromadka”. Absolwenci szkoły spotkali się i rozmawiali o przeszłości i latach spędzonych razem. Wszyscy oglądali zdjęcia i kroniki. W szkole była bardzo miła atmosfera.

Weronika Wielgosz kl V

25 września tego roku w naszej szkole odbył się jubileusz 70 lecia istnienia placówki. Było uroczyste poświęcenie naszego sztandaru w kościele św. Jerzego w Tychnowach. Po kościele przyszliśmy do naszej szkoły i powitaliśmy gości oraz absolwentów. W szkole odbyło się ślubowanie sztandaru. Dzieci przygotowały część artystyczną. Po naszym występie odbył się występ „Wesołej Gromadki”. Spotkaliśmy absolwentów w naszej szkole. Po uroczystości wszyscy poszli do domów.

Monika Wojtacka kl V

25 września w naszej szkole odbył się jubileusz 70 lecia istnienia szkoły. Najpierw poszliśmy do kościoła. Siedzieliśmy tam godzinę. W trakcie mszy było uroczyste poświęcenie sztandaru. Potem szliśmy do szkoły i uroczyście powitaliśmy gości oraz absolwentów. W szkole było ślubowanie na sztandar, część artystyczna przygotowana przez uczniów i występ „Wesołej Gromadki”. Spotkanie odbyło się w murach naszej szkoły. Ja występowałam na scenie. Grałam na flecie, tańczyłam i śpiewałam piosenki. Bardzo się stresowałam jak występowałam. Po tym wszystkim goście szli na poczęstunek a my poszliśmy do domu. Na drugi dzień dostaliśmy tort dla całej szkoły.

Kasia Bielińska kl V

25 września 2015 roku obchodziliśmy szczególny dzień. Nasza szkoła skończyła 70 lat. Z tej okazji odbył się uroczysty apel oraz nadanie szkole imienia Pani Marii Kotlarz. Od 25 września nasza szkoła nazywa się: Szkoła Podstawowa im. Marii Kotlarz w Tychnowach. Odbyło się również ślubowanie na sztandar. Następnie część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli. Na scenie pojawił się również zespół ludowy „Wesoła Gromadka”. Po występach odbyły się spotkania absolwentów w salach lekcyjnych. Wtedy czułam się bardzo uroczyście. Moim zdaniem było wspaniale.

Alicja Tymicka kl. VI

Nasza szkoła skończyła 70 lat. Z tej okazji obchodziliśmy jubileusz szkoły, na którym nadano jej imię. Patronem naszej szkoły od dnia 25 września jest Maria Kotlarz. Wszyscy poszliśmy do kościoła, by tam poświęcić sztandar. Po poświęceniu był przemarsz do szkoły. Na Sali gimnastycznej pani dyrektor przywitała gości i absolwentów. Po przywitaniu było ślubowanie na sztandar. Byłam w poczcie sztandarowym razem z Maćkiem i Weroniką. Po ślubowaniu odbyła się część artystyczna. Grałam na flażolecie, śpiewałam z koleżankami i tańczyłam. Byłam dumna z tańca, bo bałam się, że coś mi nie wyjdzie, ale wyszło. Po przedstawieniu na scenę weszły panie z zespołu „Wesoła Gromadka”. Bardzo mi się podobał ich występ. Śpiewanie dobiegło końca, więc poszłam się spotkać z koleżankami Kingą i Natalią. Była też moja siostra. Razem oglądałyśmy zdjęcia, które przypomniały naszym bliskim ich dzieciństwo.

Weronika Dobosz kl. VI