Aktualności
Listopadowe święto narodowe.
Październikowe konkursy
Na dzisiejszym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości nauczyciele nagrodzili uczniów za aktywny udział w październikowych konkursach. Pani dyrektor, w imieniu opiekuna SU - p. Agaty Wiśniewskiej - nagrodziła uczniów, którzy zgromadzili największą ilość kasztanów (rekord szkoły 90 kg), p. Basia Gutkowska wyróżniła autorów najciekawszych postaci wykonanych przy pomocy warzyw (bezapelacyjnie zwyciężył łąbądź). Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie świetlicowym z okazji Dnia Edukacji Narodowej na portret nauczyciela. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Nagrody ufundowane zostały przez sponsorów i Szkolną Kasę Oszczędności.
Uczeń października
W dniu dzisiejszym, tj. 4 listopada nagrodziliśmy wyróżniających się zachowaniem i zaangażowaniem na rzecz klasy i szkoły przedszkolaków i uczniów klas szkoły podstawowej. Uczniowie ci otrzymali medale "Uczeń października" i tym samym uzyskali możliwość udział w całorocznym konkursie szkolnym "Uczeń na medal". Wśród nagrodzonych znaleźli się:
WZOROWY PRZEDSZKOLAK
KONRAD STANISŁAWCZYK
ALEKSANDRA KOZŁOWSKA
UCZEŃ NA MEDAL
LAURA PRZELIŃSKA kl. I
DOMINIKA ŚWIDERSKA kl. II
VICTORIA VOIGHT kl. III
OLIVER KOPYCZYŃSKI kl. III
JULIA REDMER kl, IV
NICOLA SKALMOWSKA kl. IV
DARIA DETMER kl. V
MONIKA WOJTACKA kl. V
WERONIKA WIELGOSZ kl. V
KLAUDIA TŁUCHOWSKA kl. VI
Dzień owoców i warzyw
Już tradycją szkoły stało się, że w ostatnich dniach października przedszkolaki i uczniowie klas I-III uczestniczą w balu owoców i warzyw zorganizowanym przez p. Basię Gutkowską i wychowawców. Oprócz tanów i pląsów uczniowie brali udział z zabawach związanych z owocami i warzywami oraz dodatkowo uczesniczyli w konkusie na najładniejszy kostium. Zapraszamy do obejrzenia galerii.
Edukacja przyrodnicza - dzień eksperymentów
W ramach realizacji edukacji przyrodniczej i priorytetu szkoły "Uczę się doświadczając" nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali Szkolny Dzień Eksperymentu. Chętni uczniowie z klasy II i III przygotowali i zaprezentowali swoim kolegom ciekawe doświadczenia przyrodnicze. Było unoszące się na kropelkach gazu z wody mineralnej winogrono, pokaz rozpuszczania w wodzie i mieszania w oleju barwników spożywczych i prawdziwy wulkan stworzony przy pomocy sody oczyszczonej i octu oraz wiele innych eksperymentów. Mamy nadzieję, że wsród dzisiejszych młodych naukowców naszej szkoły znajdą się przyszłe światowe sławy biologii, chemi i fizyki.
XV Dzień Papieski
23 październia w naszej szkole obchodziliśmy XV Dzień Papieski. Uczniowie przygotowani przez p. Halinę Szubę przedstawili montaż słowno-muzyczny poświęcony życiu i działalności papieża-Polaka św. Jana Pawła II. Inscenizacja wsparta została dodatkowo prezentacją multimedialną. W dniach poprzedzających apel chetni uczniowie uczestniczyli w konkursie plastycznym zatytułowanym Jan Paweł II - patron rodziny. Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni podczas najbliszego apelu.
Spotkanie z pisarzem - panem Marcinem Pałaszem,
W dniu 21 października, w ramach edukacji czytelniczej, odbyło się spotkanie klas I-VI z pisarzem dziecięcym - panem Marciem Pałaszem. Pan Marcin jest lauretatem Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Karola Makuszyńskiego i autorem kilkudziesięciu powieści dla młodych czyteników oraz słuchowsk radiowych.
Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy - "Słowa niosą uśmiech". Jest także miłośnikiem zwierząt, które często goszczą w jego książkach. Twórczość Marcina Pałasza nie tylko bawi młodych Czytelników. Porusza on również tak ważne tematy, jak ekologia ("Ptaś i Miaugosia"), walka dziecka z własnymi lękami czy też problem tolerancji wśród dzieci i młodzieży ("Wszystko zaczyna się od marzeń").
Pan Marcin nie tylko opowiedział nam o swojej pracy i twórczości, ale też był jurorem prac uczniów - ilustracji do jego powieści. Uczniowie mieli możliwość wzbogacenia swojego księgozbioru i uzysaknia autografu autora. Było to cudowne spotkanie z literaturą dziecięcą nawyższych lotów, ale i z niezmiernie sympatycznym człowiekiem.
Impreza zorganizowana została we współpracy z tychnowską filią Gminnej Biblioteki Publicznej.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z JUBILEUSZU SZKOŁY
W zakładce album fotograficzny znajdują się pliki zawierajce zdjęcia z uroczystości JUBILEUSZU SZKOŁY. Zapraszamy do oglądania.
Koncert na cześć Jana Pawła II
W dniu 18.10.2015 r. w parafi św.Jerzego w Tychnowach odbył się KONCERT PAPIESKI, który został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kwidzyn- filia w Tychnowach, Szkołę Podstawową w Tychnowach oraz proboszcza Piotra Świtajskiego.
Notatki uczniów z JUBILEUSZU SZKOŁY
W zakładce JUBILEUSZ znajdują się notatki uczniów opisujące dzień nadania szkole imienia patrona i poświecenia sztandaru. Publikacja ta jest nagrodą dla uczniów, którzy w najlepszy sposób opisali ten dzień. Zapraszamy do lektury...
Rajd Bibliochody
Grupa "Gracz" i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Tychnowach w sobotę 17.10.2015 r. uczestniczyli w corocznym rajdzie Bibliochody. Pomimo niesprzyjającej pogody uczestnicy rajdu pokonali trasę ok. 8 km. by znaleźć się w Zielonej Szkole w Brachlewie - mecie rajdu.
Wicemisztrzowie gminy w halowej pilce nożnej
W ubiegłą środę, 14 października 2015r., reprezentacja Szkoły Podstawowej w Tychnowach pod opieką p. Wiolety Nowickiej wzięła udział w etapie gminnym Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkół Podstawowych w halowej piłce nożnej . W szkolnej sali w Janowie spotkało się osiem drużyn z terenu gminy Kwidzyn w kategorii dziewcząt i chłopców. Po wyrównanej walce drużyny dziewcząt i chłopców wywalczyły drugie miejsca. Gratulujemy.
Ślubowanie pierwszoklasistów.
W dniu dzisiejszym, 16 paździenika, 22 uczniów klasy I zostało włączonych w szergi uczniowskiej braci. W obecności licznie przybyłych rodziców, nauczycieli i starszych kolegów złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach. Pierwszaki, wspaniale przygotowani przez wychowawczynię, p. Iwonę Synakiewicz, zaprezentowli program artystyczny. Opiekun SKO p. Agata Wiśniewska zaprosiła ich do systematycznego oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędności. Na koniec obdarowani zostali drobnymi upominkami a na koniec udali się do odświętnie przygotowanej sali na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek, tort i pizzę.
Święto Komisji Edukacji Narodowej
W dniu 14 paździenika, wspólnie z emerytowanymi pracownikami naszej szkoły, obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej, potocznie zwane Dniem Nauczyciela. W tym dniu uczniowie i ich rodzice dziękowali wychowawcom i nauczycielom za przekazywaną wiedzę i troskę okazywaną na co dzień. Szczególą okazją do życzeń i podziękowań był uroczysty apel przygotowany przez uczniów, pod kierunkiem p. Łukasza Grabana i p. Agaty Wiśniewskiej. Uczniowie zaprosili swoich nauczycieli w podróż pociągiem, podczas której pedagodzy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin - m. in. czytać od tyłu, odbijać piłeczkę pingpongową, odgadywać zagadki, wykonywać zadania związne z zapamiętywaniem czy wypić sok z cytryny z uśmiechem na ustach. Wszyscy nauczycielie zdali egzamin celującą i otrzymali ordery uśmiechu.
Pani dyrektor Zofia Szreder-Strąk złożyła życzenia i podziękowała wszystkim pracownikom za ostatni rok pracy, za zaangażowanie w wypełnianie swoich obowiązków i czas poświęcony uczniom. Przynała rówież pracownikom Nagrody Dyrektora Szkoły.
Szczególne gratulacje i podziękowania otrzymała p. Bożena Grębska, która w tym roku otrzymała Nagrodę Wójta Gminy Kwidzyn oraz przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej Medal KEN - jedno z najwyższych odznaczeń resortowych, jakie może otrzymać nauczyciel.
Zapraszamy na Koncert Papieski
Edukacja czytelnicza - spotkanie z pisarzem.
Zaproszenie na ślubowanie pierszoklasistów
W piątek 16 października na godz. 10.00 zapraszamy rodziców (dziadków) uczniów klasy I na ślubowanie i uroczyste pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Marii Kotlarz w Tychnowach.
Polskie Państwo Podziemne
23 września uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentację oraz krótki film na temat tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego.
Przed 76 rocznicą (27 września ) jego powstania przypominamy o wielkim dziele naszych rodaków, którzy w czasie II wojny światowej podjęli walkę z okupantem. Pamiętamy o Polskim Państwie Podziemnym i jego symbolu, którym jest kotwica Polski Walczącej.
POLSKA wymazana z mapy „… lecz nie poddała się…”
Kulturalnie, zdrowo, sportowo.
Występ szkolnego zepołu wokalno-tanecznego podczas projektu "Kulturalnie, zdrowo, sportowo" w Nowym Dworze Kwidzyńskim. Wcześniej grupa uczniów pod opieką p. Wiolety Nowickiej uczestniczyła w marszu nordic walking.
Edukacja matematyczna - V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
2 pażdziernika odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast biorący w niej udział nauczyciele i rodzice mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
Dodatkowo tego dnia rozstrzygnęliśmy matematyczno-plastyczny konkurs na naciekawsze przedstawienie tabliczki mnożenia. Uczniowie uczestniczący w konkursie otrzymali drobne nagrody i zostali wyróżnieni na tle społeczności szkolnej podczas specjalnie zorganizowanego apelu.
Archiwum Aktualności