Aktualności
Konkurs TERAZ TY
Tajemnice Gopła czyli escape room na lekcji polskiego w klasie VII.
W dniu dzisiejszym gabinet j. polskiego zamienił się escape room. Metoda ta, swoje korzenie ma w świecie wirtualnych gier, w których nasi uczniowie czują się jak ryba w wodzie. Jednak sama znajomość "Balladyny" J. Słowackiego nie wystarczyła, by siódmoklasiści uciekli z zamkniętego pomieszczenia. Musieli pracować wspólnie aby rozwikłać wszystkie zagadki przygotowane przez nauczyciela. Dodatkowo dokumentowali swoją działalność, aby na końcu przedstawić dowody zrealizowania zadań. Była to doskonała lekcja powtórzeniowa, którą na pewno uczniowie zapamiętają na długo.
Żywa lekcja historii
W dniu wczorajszym, dzieci z oddziału zerowego i uczniowie klas I-VII, uczestniczyli w żywej lekcji historii. Dzięki bractwu rycerskiemu Kerin, tym razem, przenieśliśmy się do świata antyku. Nasza wyobraźnia i eksponaty związane z historią Grecji i Persji zawiodły się do Aten, na dwór króla Kserksesa, do spartańskiej szkoły agoge, na pola bitwy pod Termopilami oraz do Macedonii. Barwną i ciekawą opowieść o fundamentach kultury europejskiej współtworzyli również nasi uczniowie, odgrywając role w poszczególnych scenkach.
I miejsce w eliminacjach gminnych konkursu "Młodzież zapobiega pożarom"
W dniu 6 marca, uczeń klasy V Oliver Kopyczyński, zajął I miejsce w eliminacjach gminnych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" w grupie wiekowej 10-13. Gratulujemy Oliwerowi i życzymy sukcesów w eliminacjach powiatowych.
Dzień Otwarty.
Serdecznie zapraszamy w środę 14 marca, godz. 16.00-17.30
Realizacja programu "Poczytajmy" u przedszkolaków
W dniu dzisiejszym wolontariuszka Ania z klasy IV, w ramach programu "Poczytajmy", przeprowadziła zajęcia czytelnicze w oddziale przedszkolnym. Dzieciom bardzo podobała się przygotowana bajka pt. "Chory dzięcioł". Maluszki chetnie odpowiadały na pytania dotyczące bajki a nasza wolontariuszka czuła satysfakcję z kolejnego zrealizowanego zadania w ramach programu. Dziękujemy pani Basi i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.
Realizacja programu "Poczytajmy"
W mijającym tygodniu nasi wolontariusze intensywnie pracowali. W ramach programu "Poczytajmy" przeprowadzili zajęcia czytelnicze w klasie I, III oraz w oddziale przedszkolnym. Młodym słuchaczom bardzo podobały się przygotowane bajki a wolontariusze czuli satysfakcję z realizacji kolejnego zadania w ramach programu.
Spotkanie wolontariuszy z osobami z DPS w Kwidzynie
W czwartek 22 lutego wolontariusze z naszej szkoły odpowiedzieli na zaproszenie i odwiedzili naszych przyjaciół, mieszkańców DPS Kwidzyn. Podczas spotkania dzieci wykonały przepiękne wielkanocne ozdoby. Mieszkańcom sprawiło to ogromną radośc i stwierdzili, że dzięki temu do DPS zawita szybciej wiosna.
Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W dniu 1 marca obchodziliśmy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Poczet sztandarowy, wraz z dyrektorem szkoły, panią Zofią Szreder-Strąk, uczestniczył w powiatowych uroczystościach na Marezie przy tablicy poświęconej pamięci działaczy Konfederacji Obrony Wiary i Ojczyzny oraz we mszy św. za ojczyznę w kwidzyńskiej katedrze. Podczas uroczystych obchodów, uczniowie klasy V pod kierunkiem pani Doroty Kalinowskiej, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny "Wyklęci". Zdjęcia Marcin Kurkus i Arkadiusz Kosiński.
Warsztaty malarskie w pracowni "Podgórze"
27 lutego uczniowie klasy II brali udział w warsztatach malarskich w pracowni „Podgórze” w Podzamczu. W czasie zajęć rozwijali zmysł artystyczny, wrażliwość i spostrzegawczość oraz zdolności twórcze. Mieli również możliwość wyrażania siebie poprzez dzieła plastyczne. Instruktor GOK - p. Ewa Łozińska w interesujący sposób zaznajomiła uczniów z tajnikami malarstwa.Tematem przewodnim warsztatów były pory roku. Pod czujnym okiem p. Ewy powstały wspaniałe prace malarskie, które uczniowie ofiarowali na aukcję obrazów, której celem jest zebranie środków pieniężnych na pomoc dzieciom w Syrii. Odbędzie się ona w czasie Wiosennego Kiermaszu Świątecznego w dniu 21 marca, który będzie jednocześnie finałem akcji UNICEF - „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę".
Spotkanie z panią strażak
W dniu dzisiejszym dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klasy I uczestniczyły w spotkaniu z panią strażak z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych. Cenną wskazówką była informacja, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych osób oraz w jaki sposób przewidywać i unikać zagrożeń podczas wspólnych zabaw z rówieśnikami. Dzieci z bliska miały możliwość podziwiać (a chętne przymierzyć) hełm, który stanowi wyposażenie strażaków podczas ich ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Obejrzały również bajki o dzielnym chłopcu Florianie i jego przyjacielu smoku, które w przystępny sposób pokazały im, jak zachowywać się w chwilach zagrożenia. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej i sytuacje, kiedy powinny go używać.
Zbiórka książek
Gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji „Książka dla kolegi”. Akcja ta organizowana jest po raz pierwszy. Warto przejrzeć biblioteczki własne, jak i naszych pociech. Na pewno w każdej znajdą Państwo książki, które nie są użytkowane, a mogłyby posłużyć innym. Akcja zbierania książek, z których już wyrośliśmy lub są nam niepotrzebne, będzie trwała do połowy marca. Nad akcją czuwają poloniści pan Łukasz Graban oraz pani Dorota Kalinowska. Zebrane książki trafią do szkolnej biblioteki.
ZBIÓRKA KSIĄŻEK I CZASOPISM
„Książka dla kolegi”
* podaruj bibliotece książkę, którą już przeczytałeś
• Zrób prezent bibliotece szkolnej i podaruj jej dowolną książkę odpowiednią dla uczniów klas I –VIII.
• Podziel się swoją książką z innymi.
• Przeczytaj książkę podarowaną bibliotece przez Twoich rówieśników.
• Wspólnie powiększmy księgozbiór biblioteki!
Asy z niejednej klasy - najlepsi uczniowie I okresu nauki
ASY Z NIEJEDNEJ KLASY
UCZNIOWIE ZE 100 % FREKWENCJĄ
Franciszek Olszewski kl. I
Maja Świderska kl. I
Filip Maciejewski kl. II
Nikodem Stankiewicz kl. II
Karol Banaś kl. III
Kinga Filbrandt kl. III
Hubert Gogolewski kl. III
Szymon Tłuchowski kl. IV
Kinga Wojtacka kl. IV
Mateusz Kowalski kl. VI
Marlena Kozłowska kl. VI
Monika Wojtacka kl. VII
UCZNIOWIE ZE ŚREDNIĄ POWYŻEJ 4.75
Marlena Kozłowska – 5,18
Anna Capłap – 5,09
Klaudia Hauer – 5,09
Nicola Skalmowska – 5,09
Oliver Kopyczyński – 5,00
Julia Suknacka – 5,00
Kinga Wojtacka – 5,00
Wiktoria Przysowa – 4,91
Victoria Voigt – 4,91
Jakub Obuchowski - 4,91
Stanisław Redmer – 4,82
UCZNIOWIE ZE WZOROWYM ZACHOWANIEM
Anna Capłap – kl. IV
Klaudia Hauer – kl. IV
Julia Suknacka – kl. IV
Dominika Świderska – kl. IV
Szymon Tłuchowski – kl. IV
Kinga Wojtacka – kl. IV
Oliver Kopyczyński - kl. V
Daria Detmer – kl. VII
Weronika Wielgosz – kl. VII
Monika Wojtacka – kl. IV
NAJLEPSI UCZNIOWIE KLAS I-III
Nadia Nogowska kl. I
Agata Wielgosz kl. I
Nikola Wardzińska kl. I
Wojciech Wolak kl. I
Igor Parulski kl. I
Aleksandra Kozłowska kl. II
Filip Maciejewski kl. II
Olaf Rybarczyk kl. II
Patryk Wojtaś kl. II
Karol Banaś kl. III
Zuzanna Belka kl. III
Mateusz Dominik kl. III
Laura Przelińska kl. III
Oliwia Zwidryn kl. III
Hubert Kowalski kl. III
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
1 % procent
Drodzy Rodzice i Przyjaciele Szkoły.
Istnieje możliwość wsparcia naszej placówki 1% podatku. Nasza szkoła posiada subkonto w Fundacji Rosa i bierze udział w programie Twoja Szkoła. Jeśli chcecie Państwo zasilić nasze konto 1% swojego podatku wystarczy w rozliczeniu PIT wpisać: Fundacja Rosa, Program „Twoja szkoła” KRS: 0000207472; cel szczegółowy ID 104208 (to jest numer identyfikacyjny naszej szkoły), a Urząd Skarbowy sam przekaże pieniądze. Zgromadzone w ten sposób środki będziemy przeznaczać na zakup potrzebnych nam pomocy dydaktycznych i sprzętu komputerowego.https://www.podatnik.info/program_do_pit?utm_source=banerTS&utm_medium=twojaszkola
Z góry dziekujemy za wsparcie naszych działań.
dyrektor szkoły
mgr Zofia Szreder-Strąk
Medaliści otwartych mistrzostw Gniewu w tenisie stołowym
W ostatnią niedzielę odbył się finałowy turniej tenisa stołowego "Otwarte mistrzostwa Gniewa - OPEN Gniewa". W zawodach wzięło ok 60 zawodników. Po 4 turniejach nasi zwodnicy zajęli doskonałe miejsca: w kategorii żak bezkonkurencyjny był Stanisław Redmer, który zajął I miejsce, natomiast w kategorii młodzik Jakub Obuchowski zajął II, a Karol Radzikowski III miejsce. Nasi sportowcy ulegli nieznacznie zawodniczce gospodarzy. W turnieju brali udział zawodnicy powiatów: Gniewa, Tczewa oraz Kwidzyna. Trenerem i opiekunem naszych medalistów jest pan Aleksander Cichocki. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.
Ferie zimowe 2018
W dniach od 29 stycznia do 9 lutego trwają ferie zimowe. W naszej szkole w ich pierwszym tygodniu odbywać się będą półkolonie "Z przyrodą na TY" w ramach projektu unijnego "Kompetentii = gotowi na dalszą przyszłość".
Przedszkole pełni dyżur przez cały okres ferii w godzinach 8.00-13.00
Życzymy wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom naszej szkoły miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
Jednocześnie przypominamy kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:
- bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież;
- pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112;
- myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
- przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
- używajcie kasków chroniących głowę - na nartach, łyżwach, na rowerze.
Medaliści w piłkę siatkową
W sobotę 27 stycznia spotkaliśmy się z zawodnikami sąsiednich szkół na eliminacjach gminnych Igrzysk Dzieci w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W wyniku zdrowej rywalizacji i wspólnej zabawy nasze uczennice zdobyły I miejsce, natomiast przetrzebiona chorobami drużyna chłopców po niezłomnej walce zajęła III miejsce. A oto składy dzielnych drużyn: Paulina Wojke, Julia Redmer, Nicola Skalmowska, Aleksandra Zwidryn, Kinga Bakierska, Victoria Voigt, Ewa Marchlewska, Marlena Kozłowska.
Drużyna chłopców: Oliver Kopyczyński, Karol Radzikowski, Michał Tymicki, Mateusz Kowalski, Karol Osowski.
GRATULACJE
Orientacja zawodowo-edukacyjna
Uczniowie klas V-VII odbyli kolejne spotkanie w ramach realizacji zajęć doradztwa zawodowego.
Z pracownikami Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie spotkaliśmy się 22 stycznia. Ponieważ gościliśmy w ośrodku, ciepło przywitali nas gospodarze p. dyrektor Kazimierz Gorlewicz oraz kierownik działu rehabilitacyjno- terapeutycznego p. Krystyna Chodara.
Mieliśmy wspaniałą okazję poznać pracowników DPS i zawody, które nam zaprezentowali, a że sami je wykonują, to z przekonaniem i wyczerpująco opowiadali o swojej pracy.
Pani Płochacz skupiła się na wyjątkowym charakterze pracy pielęgniarki, szczególnych predyspozycjach osobowości i odpowiedzialności zawodowej.
Kolejna rozmowa z p. Pauliną , która jest psychologiem, utwierdziła słuchaczy w tym, że monitorowanie nastrojów mieszkańców, słuchanie i wspieranie ich może przynieść wiele satysfakcji.
Bardzo ważną rolę w pomocy na co dzień odgrywa opiekun osób starszych. Pani Paulina skromnie podkreślała jak ważny jest bezpośredni kontakt, podczas codziennych czynnościach, z mieszkańcami ośrodka.
Pani Kamilla to przykład uporu w dążeniu do celu. Po piętnastu latach pracy w innym zawodzie, zrealizowała swoje marzenia i ukończyła studia w wymarzonym kierunku. Obecnie prowadzi zajęcia terapii, których celem jest podnoszenie sprawności intelektualnej i manualnej pensjonariuszy.
Panie Anna i Magdalena reprezentują specjalność zawodową, która, wydawałoby się, wymaga tylko racjonalnego podejścia do mieszkańców DOMU. Pracownik socjalny to nie tylko urzędnik zajmujący się pacjentem od momentu przybycia do odejścia z ośrodka, ale również udziela pomocy w realizacji potrzeb, a niekiedy i marzeń pensjonariuszy.
O ogromnym zadowoleniu ze swojej pracy opowiadała nam p. Martyna - fizjoterapeuta ośrodka. Ocena funkcji ruchowych, podnoszenie sprawności fizycznej pacjentów poprzez urozmaicone zabiegi, pomagają mieszkańcom uporać się z bólem, podnieść komfort życia i stawać się bardziej samodzielnymi. Pozwalają odzyskać niekiedy radość życia.
Dzieci z ogromnym zaciekawieniem przysłuchiwały się opowiadaniom wszystkich pracowników. Wierzymy, że kiedyś będą w tak entuzjastyczny sposób opowiadać o swojej pracy.
Dzień Babci i Dziadka w zerówce
Chociaż zaczęły się już ferie nasza szkoła tętniła dziś życiem. W nasze progi zawitali bardzo ważni goście - Babcie i Dziadkowie zerówkowiczów. Przejęte występem dzieci, zaprezentowały ćwiczony od miesiąca, program artystyczny. Rozbawieni Dziadkowie zaśmiewali się z najnowszej wersji "Rzepki" Juliana Tuwima, obejrzeli taniec przedszkolaków i klaskali w rytm rosyjskiej Babuszki. Nie zabrakło oczywiście chóralnego Sto lat. Po części artystycznej wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku przygotowanym przez, jak zwykle niezawodnych, rodziców. Potem zabrzmiał walczyk, który do wspólnej zabawy zaprosił dziadków i wnuków. Nad całością przedsięwzięcia czuwały panie Stasia i Alicja. Dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas.
Impreza karnawałowa klas IV-VII
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z piątkowej imprezy karnawałowej klas IV-VII. Jak widać, teletubisie ciągle na topie
Szczególnie szare.
Archiwum Aktualności